Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 48
Новини
У ВІННИЦІ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМУ ЩОДО РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В СЕВЕРИНІВСЬКІЙ ТА БАРСЬКІЙ ОТГ

11 липня у Вінниці підписано Меморандуму щодо співпраці і партнерства стосовно реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», чим розпочато подальший розвиток Северинівської та Барської ОТГ, зокрема й у сфері туризму.

Як відомо, проект Кластер «Яблуневий шлях» за фінансової та методичної підтримки ЄС взялись реалізовувати на Вінниччині – у Барській та Северинівській об’єднаних територіальних громадах.

Ідея проекту стала реальністю завдяки експертній підтримці Вінницького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» (Програма «U-LEAD з Європою») та Південно-західного Хабу GIZ. А реалізація стала можливою в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є новою ініціативою Європейського союзу, яка розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства.

Реалізація проекту «Яблуневий шлях» – це можливість, яка дозволить використати потенціал галузі садівництва, збільшити додану вартість і, залишити гроші на місцях. У результаті діяльності в межах проекту передбачено активності, спрямовані на створення туристичного шляху та вдосконалення існуючої рекреаційної інфраструктури в Северинівській та Барській ОТГ. Крім цього, це будуть проводитись заходи, що сприятимуть створенню робочих місць та працевлаштуванню жителів громад, які займаються туристичною діяльністю.

Саме на Вінниччині, на теренах Тиврівського, Барського, Жмеринського та Муровано-Куриловецького районів, зосереджено майже 51% українського виробництва яблук. У цих краях, між Бугом та Дністром, на глинистих ґрунтах із високим вмістом заліза яблука родять особливо корисні, соковиті та хрумкі.

Меморандум підписано між Северинівською, Барською об’єднаними територіальними громадами, Депатраментом міжнародного співробітництва та регіонального економічного розвитку, Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА та Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку».

Предметом цього Меморандуму є співробітництво Сторін в межах проекту технічної допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», яке має своєю метою сприяння розвитку територіальних громад: Северинівської та Барської.

Власне, проект буде зосереджений не лише на вирощуванні та переробці яблук. «Яблуневий шлях» задумано як туристичний маршрут, що поєднуватиме рекреаційну та оздоровчу складові. Також в Северинівській та Барській ОТГ відбуватимуться різноманітні брендові фестивалі, туристичні події та інші цікаві заходи.

 <<<