Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
 18 (34%) 
Ні
 34 (65%) 
Проголосувало: 52
Новини
ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ ПОТОЧНОГО РОКУ ДЛЯ РОЗВИТКУ ЛІСОМИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ВІННИЧЧИНИ ВИДІЛЕНО ПОНАД 326 МЛН ГРН

У першому півріччі 2018 року державні лісогосподарські підприємства Вінниччини виконали запланований комплекс робіт по створенню лісів на землях держлісфонду та нових лісів, підвищенню продуктивності лісових насаджень, заготівлі лісового насіння, вирощуванню стандартного садивного матеріалу та догляду за лісовими культурами, вклавши у ведення лісового та мисливського господарства 326,5 млн. грн. власних коштів.

У першому півріччі 2018 року держлісгоспи області створили 1042 га лісових культур на землях держлісфонду та 85 га нових захисних насаджень. Загалом, лісівники Вінниччини відтворили 1127 га лісів. Весняна лісокультурна кампанія пройшла в повному обсязі та вчасно ще й завдяки тому, що лісівники подбали про заготівлю достатньої кількості насіння (123 тонни у 2017 році) та вирощення стандартного посадкового матеріалу (понад 10 млн. шт.).

Вже у першому кварталі цього року державні лісогосподарські підприємства ВОУЛМГ заготовили 464 кг лісового насіння, що на 72% більше запланованого, продовжують вирощувати саджанці стандартного садивного матеріалу, аби станом на кінець року виконати план у 10 млн. шт. та забезпечити якісне і в повному обсязі проведення весняної лісокультурної кампанії 2019 року. При заготівлі лісового насіння найкраще спрацювали в Іллінецькому (102 кг), Крижопільському (81 кг), Вінницькому (55 кг) лісгоспах та в ДП «Тульчинське лісомисливське господарство» (33 кг).

Одне з ключових завдань лісівників у процесі створення нових лісів полягає у якісному догляді за лісовими культурами, що гарантує надалі і відсоток приживлюваності культур, і, власне, продуктивність лісів. У 2018 році лісівники планують здійснити догляд за лісовими культурами 1-5 року створення на площі 14 тис. га: 12100 га на землях держлісфонду (72% - механізованим, 28% - ручним способом) та 1742 га – на землях нових захисних насаджень (82% - механізовано, 18% - вручну). Вже в першому півріччі даний план робіт виконали на 74% - догляд за лісовими культурами було проведено на площі 10365 га.

Важливо, що кошти, які підприємства ВОУЛМГ отримують від ведення господарської діяльності та реалізації продукції, лісівники в повному обсязі направляють на подальше ведення лісового та мисливського господарства. Так, у першому півріччі для виконання основних завдань по заготівлі насіння, вирощуванню садивного матеріалу, створенню лісових культур та догляду за ними, ведення мисливського господарства держпідприємства ВОУЛМГ Вінниччини спрямували 326,5 млн. грн. власних коштів.

 <<<