Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 57
Новини
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТОРГІВЛЮ З РУК У НЕВСТАНОВЛЕНИХ МІСЦЯХ

З метою впорядкування у м. Бар стихійної торгівлі у невстановлених місцях, рішенням виконкому Барської міської ради від 06.09.2018 року  за № 116,  перенесено місця для здійснення виїзної/виносної торгівлі з при ринкової площі  по вул.  Галицьких вояків та з вул. М.Кривоноса на частині тротуару вздовж капітальних споруд  Барської РСС на територію для виїзної/ виносної торгівлі по вул. Галицьких вояків 7/2 в м. Бар з 10.09.2018р. (територія бувшого підприємства  «Бартеплокомуненерго» ) .

Відповідно до діючого законодавства передбачена адміністративна відповідальність за  торгівлю з рук у невстановлених місцях - стаття 160 КУпАП, а саме :

Незаконна торгівля на вулиці продуктами (тротуари, сквери, парки, двори, площі та інші подібні місця) карається штрафом від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходу громадян (ч.1 ст.160 КУпАП України). Тобто, якщо на сьогодні неоподатковуваний мінімум 17 грн. (п.5, п.р.1, р.ХХ, ПК України), то від 17 до 119 гривень. До продуктів загального споживання відносять також пиво і сигарети, тільки за умови якщо вони з акцизними марками, в іншому випадку настає друга відповідальність. Рішення щодо штрафу приймає тільки суд. У виняткових випадках передбачена конфіскація продуктів, якщо продукти такі, що швидко псуються (м'ясо, молоко, сир ).

Торгівля незаконна на вулицях промисловими товарами карається штрафом від шести до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів, тобто від 102 до 255 гривень штрафу (ч.2 ст.160 КУпАП України). Тут важливий факт, що конфіскація товару (предметів торгівлі) обов'язкова. Працівник поліції, що складає адміністративний протокол, вилучає всі предмети торгівлі та передає їх до суду. Рішення про розмір штрафу приймає відповідно суддя.

Виходячи з викладеного громадяни, які продовжать торгувати на при ринковій площі по вул. Г.Вояків та М.Кривоноса з 10.09.2018р., можуть бути притягненими до адміністративної відповідальності за ст. 160  адміністративного кодексу України.

Також нагадуємо, що   згідно із Законом  України « Про місцеве самоврядування в Україні»,  рішення органів самоврядування є обов’язковими для виконання всіма жителями громади.

Начальник КЗ Барської міської ради «Муніципальна варта»  Сергій Воробйов

 

 <<<