Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 53
Новини
ПОДІЛЬСЬКИЙ «БРЕНД» ІЗ МИНУЛОГО: БАР ВІДНОВЛЮЄ СВОЮ АВТЕНТИЧНУ КЕРАМІКУ

У стародавньому Барі на початку XVII-XIX гончарним промислом займалася третина населення, а свого найбільшого розквіту Барська кераміка набула в першій третині XІX століття. Тодішні майстри напрацювали неповторний «бренд»: якісні глиняні вироби з цікавою оздобою - малюнком  «зозулі на калині», що зображувалася на тлі білого кольору. Барська кераміка прирівнювалася за художньою значимістю до крищинецької та бубнівської. З початком XX століття барське гончарство поступово занепало: цехи закривалися, майстри відходили у вічність, молоде покоління не переймало ази мистецтва. Сприяли цьому війни, репресії та голод у країні.

«Сьогодні у Барі не працює жоден гончар, але є чимала кількість майстрів, які хочуть відновити давнє ремесло. Щодо передумов даного проекту, то їх більш ніж достатньо: об’єднана територіальна громада має і якісну глину, яку можна використовувати для виготовлення різноманітних виробів, і чимале коло осіб, зацікавлених у розвитку проекту, і навіть вулицю Гончарну (колишню вулицю Володарського), де раніше проживали та творили майстри-гончарі», - розповів спеціаліст з питань культури та туризму соціально-гуманітарного відділу Барської міської ради Роман Григор’єв.

«Відродження традицій Барської кераміки» - проект, який буде реалізовано міськрадою за сприяння та підтримки Українського культурного фонду.

З того, що вже було зроблено: проведено науково-практичний семінар та гончарний пленер у перший день фестивалю-ярмарку «APPLE BAR» за участі науковців, народних майстрів, краєзнавців, музейників, мистецтвознавців, громадських активістів. Підчас заходу присутні заслухали доповіді науковців, активно дискували та напрацьовували ідеї. Усі бажаючі могли переглянути виставку гончарних виробів славнозвісної барської кераміки (були як нові зразки, що виготовлені за технологіями минулого, так і старовинні автентичні вироби). Також у рамках фестивалю усі бажаючі мали змогу взяти уроки гончарського майстерства в умільця Михайла Діденка.

Паралельно продовжується систематизація інформації щодо технік та орнаментів Барської кераміки, планується провести експедицію Барським районом по збору відомостей та видання фотоальбому з найкращими зразками робіт у стилі Барської кераміки.

Прес-служба Барської міської ради

Фото Інни Ткачук

 

 

 <<<