Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 57
Новини
КЕРАМІСТИ ВІННИЧЧИНИ  НАВЧАЛИ БАРЧАН МИСТЕЦТВУ БАРСЬКОЇ КЕРАМІКИ

«Відродження традицій Барської кераміки» - проект, який наразі реалізовується міськрадою за сприяння та підтримки Українського культурного фонду. Окрім семінару і пленеру майстрів-гончарів (які були реалізовані в рамках фестивалю-ярмарку «APPLE BAR») спеціалістами ради плануються дослідницькі поїздки Барським районом та музеям країни, де представлені найкращі зразки барської кераміки, отримана інформація буде систематизуватися, а згодом на основі зібраних даних буде випущений ряд друкованої продукції: буклети та фотоальбом по Барській кераміці.

Учора, 7 листопада, на базі першої міської школи було проведено семінар-практикум з майстер-класом по гончарству. Захід відбувся за участі представників влади, викладачів та студентства місцевих вишів, школярів та усіх небайдужих барчан.

З вітальним словом виступив міський очільник Артур Цицюрський, який активно підтримує розвиток Барської кераміки. Нагадаємо, що нещодавно перша міська школа відзначила 150-річчя та отримала в подарунок від міськради сертифікати на 90 000 і 300 000 гривень. Також школа одержала у користування гончарний круг та 100 кілограм глини.

За словами директора навчального закладу Леоніда Нестерука у майбутньому на базі шкільного корпусу буде створено музей-майстерню та гурток гончарної майстерності.

У рамках навчального семінару-практикуму виступили три покоління митців: заслужений майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Філінська, її учениця Вікторія Ніколаєва, яка також є заслуженим майстром народної творчості та учень пані Вікторії постійний учасник міських, обласних виставок та конкурсів майстер Михайло Діденко.

Впродовж семінару присутні мали нагоду не тільки переглянути зразки чудових керамічних виробів, дізнатися їх історію та особливі секрети створення, а й спробувати зробити щось своє: керамічний свищик будь-якої форми, дзбанок, глечик або невеличку чашку.

Прес-служба Барської міської ради

 <<<