Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 67
Новини
У БАРСЬКІЙ ГРОМАДІ ЗАПАЛИЛИ ЛАМПАДКИ З ВИФЛЕЄМСЬКИМ ВОГНЕМ МИРУ

Сьогодні, 4 січня, Барські пластуни урочисто доставили Вифлиємський вогонь Миру до міської ради. Палаючий вогник символізує мир, терплячість, жертовність та духовність. Запалити свічку чи лампадку від благодатного вогню, що зійшов на місці народження Христа, може кожен бажаючий впродовж дня.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще у 1992 році, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли його передали в Україну на митному переході. Лампадку передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.
Цьогоріч пластуни запаливши свічки та лампадки благодатним вогнем у приміщенні міської ради виконали пісню «Різдвяне диво», а після скаути отримали солодкі подарунки від міськради.

Символічне значення Вогню:

Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва. Вифлеємський Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, сподівання та надію. В скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування в період посту та повну жертовність. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно, цей промінчик — це солідарність зі всіма, хто є далеко. Солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. У XII столітті один учасник Хрестових походів привіз це світло з Вифлеєма як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого добра. І через століття саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, творячи «скаутську естафету» та єднаючи скаутів світу, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану — до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю або гасити раз запалену від Вогню свічку — за твердженням священиків, від цього святість Вогню не втрачається.

Прес-служба Барської міської ради

 <<<