Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 69
Новини
КЕРІВНИЦТВУ ГРОМАДИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ ЩОДО ОБЛАШТУВАННЯ ПАРКУ

Днями відбулась презентація результатів опитування щодо облаштування міського парку за участі міського очільника Артура Цицюрського, спеціалістів Громадської мережі «Опора», працівників апарату міської ради, громадських активістів та мешканців міста.

У вересні-грудні минулого року представники Фонду громади «Барі» (керівник Роман Мочарний) та Громадянської мережі «ОПОРА» провели низку активностей з барчанами: інтернет-опитування, картування громади у рамках фестивалю яблука «Apple Bar», роботу з фокус-групою та сусідське чаювання, тобто обговорення у дружньому колі бачення барчан щодо облаштування паркової зони.

Організатором та ініціатором процесу стала Барська міська рада, а реалізовували його, Громадянська мережа «ОПОРА» спільно з Фондом громади «Барі» у співпраці з Фундацією Лабораторія досліджень та суспільних інновацій «Сточня», в рамках проекту «Практичний курс громадських консультацій».

«Загалом спеціалістами було опитано близько 300 мешканців. Представники Фонду громади «Барі» розповсюджували інформацію стосовно процесу публічних консультацій, розмовляючи з місцевими жителями, проводячи анкетування.  Окрім того, спеціалісти спілкувалися з барчанами щодо ідей, пов'язаних з оновленням паркової зони. Ще одним важливим елементом аналізу ситуації була паперова анкета, орієнтована як на дорослих, так і молодших мешканців Бару. Анкета складалася з 12 питань, що стосувались оцінки міського парку, способів проведення вільного часу та оцінки місцевих можливостей для дозвілля, а також ідей щодо облаштування паркової зони. Заповнили її понад 150 осіб», - розповів спеціаліст Громадянської мережі «ОПОРА» Дмитро Кузнєцов.

Також він зазначив, що паралельно представники Фонду громади «Барі» та «ОПОРИ» прагнули залучити якомога широку аудиторію. Тому було створено онлайн-версію анкети для груп населення, які не мали можливість заповнити її фізично. Інформацію про анкету поширилювали в локальних групах у мережі Facebook. У рамках аналізу експерти збирали інформацію про улюблені місця в парку барчан. Результатом стала карта парку, доповнена графікою, створеною за результатами зустрічей та пропозицій самих мешканців.

«Тематичний захід «сусідське чаювання», 5 консультативних пунктів картування, фокус-група та онлайн опитування дали можливість розгорнуто почути думки мешканців щодо сучасного стану та майбутнього облаштування парку. Також у рамках низки заходів представники Фонду громади «Барі» шукали людей, які готові долучитись до оновлення місця для спільного проведення дозвілля. У п’яти точках міста (в 4 школах міста та бібліотеці) було залишено також мапи території парку, до яких були додані позначки (сміттєві баки, лавочки, ліхтарі): таким чином діти та їх батьки мали можливість безпосередньо долучитись до просторового планування парку», - розповіла спеціаліст Громадянської мережі «ОПОРА» Софія Сакалош.

Опрацювавши матеріали низку проведених заходів (картування громади під час другого міського фестивалю-ярмарку «Apple Bar» та на базі шкільних навчальних закладів; анкетування та онлайн-опитування з виявленням потреб та пропозицій мешканців міста; «сусідське чаювання» та фокус-група з представниками влади та активною спільнотою міста. У рамках аналізу експерти збирали інформацію про улюблені місця в парку барчан. Результатом стала карта парку, доповнена графікою, створеною за результатами зустрічей та пропозицій самих мешканців, яку можна переглянути на офіційному веб-сайті міськради.

Міський голова заслухавши результати публічних консультацій запевнив, що думка громади буде врахована при облаштуванні простору міського парку.

Прес-служба Барської міської ради

 <<<