Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
 21 (30%) 
Ні
 48 (69%) 
Проголосувало: 69
Новини
«УКРПОШТА» ПАРАЛІМПІЙЦЯМ

Поштове відомство України, відзначивши своїми випусками видатні ювілеї подій з історії країни, наприкінці 2018 року випустила в світ марку, присвячену нашим паралімпійцям у Пхьончхані (Республіка Корея). Марка вийшла в аркушах із 9 мініатюр з яскравим дизайном, поштовому знаку присвячено тематично оформлений краєвидом зимового виду спорту конверт «Перший день».  Марка, наклеєна на конверт, гасилася на Головпоштамті міста Київ у день введення її в обіг. Отже, привабливий марковий аркуш і конверт поповнили колекції філателістів, які ведуть спортивну тематику на поштових знаках всього світу, стали пам’ятними сувенірами учасників змагань. Для українських колекціонерів важливим є факт проходження конверту каналами пошти незалежно від адресату Таке поштове відправлення окрім календарного штемпеля поштового відділення має і штемпель «Перший день».  6 грудня відбулося погашення марки на такому ж конверті штемпелем спецпогашення.

12 зимові Паралімпійські ігри проходили з 9 по 18 березня 2018 року, на яких збірна нашої країни посіла 4 місце за загальною кількістю нагород, отримавши 22 медалі – 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових. На марці: Сушкевич В. М., Уткін Ю.В., Шишкова О. В., Перехода Р. Ю., Яровий М. В., Ляшенко Л. О., Радь Т. М., Казаков В.В., Лукянченко В.В., Рептюк І. М., Батенкова-Бауман Ю. В.

Незважаючи на те, що із зрозумілих і незрозумілих причин паралімпійці, які мають відношення до Барського району і нашого міста, не потрапили до фотографії на марці, поговоримо саме про них.

У параолімпійській сфері спорту найбільш виразно засвічується тандем «спортсмен-тренер», а на трасі гонки другий в наведеному визначенні набуває ролі гайда – теж спортсмена, але вже лідера, ведучого. Від його досвіду, вміння все бачити і передбачити в будь-яку наступну мить руху залежать досягнення і безпека паралімпійця. Тому і відзнаки вони отримують паралельно ідентичні. Невипадково у них під час перемоги і радість на двох  одна. Такими є Олександр Казік і Сергій Кучерявий. Перший – майстер спорту міжнародного класу з біатлону, двократний срібний призер Олімпіади, неодноразовий призер етапів кубків світу; другий  - майстер спорту з лижних гонок, заслужений тренер України. Дві особистості стають своєрідними близнюками, в яких окрім головного призначення - звитяга - є й індивідуальна роль. Розуміючи один одного на інтуїтивному рівні, як висловився старший за віком теж заслужений тренер України, Марцін Антонович Кучерявий, помножуючи на характер – волю, фізичну готовність спортсмена, вони досягають результату.

Ми, болільники, часто емоційніше сприймаємо перемогу в форматі медалі, ну, хоча би бронзової. Насправді престижними є місця і за межами п’єдесталу пошани. Неоднозначно часом уявляється і для команди, і для країни, і для вболівальника, значущість четвертого місця, яке виборюється в такій вже непримиренній боротьбі до виходу на трасу і на самій трасі, як і вищі відмітки. Так саме спортсмен, йдучи слідами третього, знесилений падає, перетнувши фінішну лінію, і не дозволивши п’ятому опинитися на його місці. Погляньмо на просту статистику: четверте місце вкупі з попередніми посідають лише чотири людини в світі. Нехай критичний глядач спробує пробитися до складу планетарного квартету. Співрозмовник розповідає, що глядачі на трибунах не залишають арену допоки останній паралімпієць не дійде завершення дистанції, з його появою встануть і вітатимуть оплесками того, хто, незважаючи на місце в турнірній таблиці, довів, що він не випадковий на перегонах.

Іра на лижні – одна. Вона має й скористатися задля допомоги набирати швидкість лише одним спеціальним спортивним елементом. Це додає ускладнень і щодо координації руху, вимагає додаткових фізичних зусиль, і постійно гострої уваги. Сама втома виникає в тілі несимментрично. Тендітна дівчина на тривалій відстані, від старту до фінішу, мусить долати все, не тільки кілометри. Марцін Антонович, перший тренер, наголошує, що спортсмен має бути широко розвинутим й додає: талановитий в змаганнях – талановитий в усьому. Нагадалася авторові цих рядків фотосесія, яку довелося на прохання Ірини Вікторівни Харитонової, керівниці групи студентки БГПК ім. М. Грушевського Іри Буй виконати на першому її відкритому уроці в школі. Тільки прибувши після тренувальних зборів, вона провела так класно заняття, нібито тільки й цим займалася. Оченята учнів одного із молодших класів, спрямованих на юну вчительку, бачили в ній і спортсменку, і чемпіонку, і спокійну красуню. В класі – абсолютна тиша. Вони – діти, а прекрасне відчувають.

Підтвердженням уваги збоку коледжу був вручений Іриною Вікторівною в урочистій обстановці в актовій залі збентеженій повагою студентці букету багряних троянд, підкріплені щирими словами: «Ми в чому можемо, Ірі допомагаємо».

Наведена фотозамальовка створює образ успішної спортсменки в сфері покликання і в умовах дозвілля. На груповій світлині в центрі І. Буй, ліворуч М. А. Кучерявий, праворуч І. В. Харитонова.

Повертаючись до Олімпіади, гляньмо на світлину з барчанами. Боротьба об’єднує усіх учасників в єдину родину в якій девіз твердий – працювати не так, як всі, якщо мріємо про високий результат. Тоді й тренер дочекається подяки від батьків за роботу.  А всім іншим, аж до державного посадовця, варто розуміти й пам’ятати, що паралімпійці, приносячи славу Батьківщині, борються за життя, за місце під яскравими променями сонця. Допомагаючи їм, станьмо волонтерами хто в чому. Навіть нескупим добрим словом.

Євген Меснянкін, заслужений філателіст України

 <<<