Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 65
Новини
РОЗВИВАТИСЬ МАЄ НЕ ЛИШЕ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР, А Й КОЖНА ГРОМАДА, - ГЕННАДІЙ ЗУБКО У ВІННИЦІ

Нам дуже важлива сьогодні в Україні єдність, і не тільки політична - нацентральному рівні. І Президент, і Прем'єр-міністр, і голова Верховної Радиєдині у тому, щоб проводити реформу децентралізації. Це вікно можливостей, якевідкрилося вперше за всі роки незалежності, і регіони не мають права цим нескористатися. 

Про це на Раді регіонального розвитку наголосив Віце-прем’єр-міністр –Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 «Базовим фундаментом, який сьогодні об'єднує всю Україну, є реформадецентралізації. І коли Президент ставить завдання, щоб Україна позбуласятакого терміну, як периферія, то у кожній області ми маємо говорити не лише пророзвиток обласного центру, а ще й про кожну базову одиницю – розвиток кожної громади.Чим унікальна Вінниччина? Вона межує з сімома областями, має розвинутийагропромисловий комплекс, логістично зв'язує Південь, Північ та Захід України.Активно розвивається інфраструктура, будуються нові заклади охорони здоров’я,має великий потенціал розвитку туристичної галузі завдяки унікальномурекреаційному потенціалу. Все перелічене є інвестиційною карткою Вінниччини, ітакі маркери мають бути окреслені по кожній області», - зазначив ГеннадійЗубко. 

За його словами, важливим є питання синхронізації стратегії центральноївлади щодо регіональної політики з напрацьованими планами розвитку на місцях,на найближчі 5 років. «Коли ми говоримо, що сьогодні вже сформований планрозвитку регіону на 19 мільярдів на 3 роки, то ми маємо показати, як розвиваєтьсявся Вінницька область, а не тільки обласний та районні центри. Цього року заініціативою Президента, за підтримки Уряду і Парламенту, держбюджет бувприйнятий з урахуванням середньострокового планування. Тож тепер практичнокожна громада, маючи свої базові цифри і податкову ставку, може планувати на3-5 років розвиток громади, враховуючи державну підтримку. І це має бутисинхронним», - підкреслив Геннадій Зубко. 

У 2014 році державна підтримка складала 500 млн грн. На 2019 рік - це вжепонад 33 млрд грн. І це лише ті напрямки, які стосуються освіти, медицини,дорожньої інфраструктури, ДФРР, субвенцій ОТГ. Додатково будуть з'являтися інові програми щодо  питної води, розвитку сільських територій,інфраструктурних об'єктів.

Служба Віце-прем'єр-міністра України

 <<<