Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 80
Новини
ЦИВІЛІЗОВАНИЙ РИНОК ЧИ «БАЗАР»: СЕСІЯ РОЗГЛЯНЕ

У місті вкотре активізувалася стихійна торгівля у невстановлених для цього місцях (фактично впритул до проїжджої частини вулиці поруч із автостанцією). Зазначимо, що стихійна торгівля – грубе адміністративне порушення, що передбачає штрафні покарання. Стаття 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення забороняє торгувати в містах із рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.

За це Кодексом передбачено штраф від одного (17,00 грн.) до семи (119,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — тягне за собою накладення штрафу від шести (102,00 грн.) до п’ятнадцяти (255,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності (ст.164) тягне за собою накладення штрафу від двадцяти (340,00 грн.) до ста (1700,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Впродовж тривалого часу робоча група здійснювала інформаційно-просвітницькі рейди та наполегливо рекомендувала продавцям розглянути місця для торгівлі на відведеній території по вулиці Галицьких вояків (впорядкована колишня тепломережа). Вищезгадана територія ще починаючи з 2015 року облаштовувалася комунальниками міста. Наразі там заасфальтовано значну частину площі, змонтовано прилавки для торгівлі, огороджено усю земельну ділянку, присутні біотуалети. Також місця для торгівлі знаходиться під цілодобовою охороною, майбутньому там обіцяють ще  відеоспостереження.

Окрім того, на території по вулиці Галицьких Вояків, «Бар-благоустрій» уповноважено здійснювати збір плати за користування торговими місцями щоденно, за кожен день торгівлі, через уповноважену особу із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з видачею касових чеків, які є єдиною підставою, що дає право на здійснення торгівлі на вказаних територіях.

На фото облаштовані торгові місця по вулиці Галицьких Вояків

Торгівля впритул до автовокзалу, фактично на проїзджій частині

При розрахунку розміру плати за один день користування торговими місцями встановлено плату в наступному порядку:

за площу, зайняту торговим місцем * -в розмірі 4,00 грн. за 1 повний чи не повний квадратний метр;

за площу, зайняту великогабаритним транспортом - 2,00 грн. за 1 повний чи не повний квадратний метр.

Кошти, які  отримані як плата за користування торговими місцями зараховуються на рахунок КП «Бар-благоустрій» та витрачаються на подальше облагородження даних торгових місць. Комунальники міста зобов’язані постійно підтримувати торгові місця по вулиці Галицьких Вояків в належному санітарному стані.

10 та 11 травня робочою групою проводились рейди з метою виявлення несанкціонованої торгівлі в місті. Зазначимо, що до міської ради надходили неодноразові звернення від правоохоронних органів, приписи, вимоги заборони торгівлі впритул до проїзної частини, окрім того було виявлено, що частина продавців, не лише здійснює торгівлю в не відведених для цього місцях (чим вже порушує законодавство), а й працює нелегально, без оформлення підприємницької діяльності згідно чинного законодавства України та не сплачує встановлені податки.

Рейд 10 травня

Сьогодні, 11 травня, відбулося засідання земельної комісії, на якому розглядалося питання торгівлі поруч із автостанцією. Депутати попередньо вирішили створити тимчасову комісію, яка буде вивчати питання несанкціонованої торгівлі. Розгляд відбудеться на черговій сесії (15 травня), до того часу міська рада тимчасово не приводитиме рейдові обстеження, але переконливо рекомендуватиме підприємцям розглянути можливість переходу на облаштовану  територію для виїзної/виносної  торгівлі по вулиці Галицьких Вояків.

Рейд 11 травня

Засідання земельної комісії

 

Прес-служба Барської міської ради

 <<<