Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
 21 (26%) 
Ні
 59 (73%) 
Проголосувало: 80
Новини
У БАРСЬКІЙ ГРОМАДІ ПРОДОВЖУЮТЬ ОПАНОВУВАТИ ІНСТРУМЕНТ ПУБЛІЧНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Публічні консультації – як інструмент вирішення питань місцевого значення на території громад стали темою інформаційної сесії, що пройшла у Барській міській ОТГ за участі Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» і Мінрегіону України, ГО «Центр-UA», представників виконавчих підрозділів міської ради, громадськості ОТГ.

Як відомо, за сприяння і фінансової підтримки Програми «U-LEAD з Європою» на Вінниччині реалізується проект із запровадження публічних консультацій в ОТГ та залучення мешканців громад до прийняття рішень. Барська громада є активним учасником процесів розширення діалогу з населенням. В ОТГ успішно впроваджуються сервіси з опитування та обговорення рішень за участі широкого кола мешканців. Так, нещодавно, жителі м.Бар вирішували як буде використовуватись центральна площа міста – Майдан Св. Миколая та висловлювали думку щодо встановлення дати муніципального свята – День міста. По-суті, це були перші кроки до публічних обговорень.

Як повідомила, спеціаліст з комунікацій та зв’язків з громадськістю Барської міської ради – Інна Ткачук, опитування проходили із використанням онлайн інструментів, за допомогою мобільних додатків та друкованих листівок, що дало позитивний результат, адже таким чином було охоплено мешканців всіх цільових аудиторій.

Разом з тим, за словами Олени Данілової – керівниці ГО «Центр –UA», процес публічних консультацій є більш розширеним і передбачає кілька етапів.

«Важливо проаналізувати стан справ та головні запити мешканців громади і розумно поєднати їх з доцільністю, що враховує майбутній розвиток території. А це передбачає аналіз, відбір актуальних напрямків, формування пропозицій та пошук рішень, а також публічне обговорення з реалізації ідей. От нещодавно, у Дашівській селищній ОТГ, в рамках проекту , було відібрано для вирішення питання сортування сміття і поводження з ТПВ, а також створення сприятливого середовища для реалізації молодіжних ініціатив. Барська ОТГ активно розвивається в даному напрямку, тож варто проаналізувати стратегічні плани громади і посилити програми, що можуть бути цікавими і підтримані мешканцями ОТГ», - пояснила Олена Данілова.

В ході зустрічі, учасники обговорили поточні проекти та пріоритети , визначені громадою , а також визначили кілька напрямків, що будуть цікаві для проведення публічних консультацій. Серед них – туризм , сортування побутових відходів, культурні проекти та розвиток вело інфраструктури.

«Публічні консультації – це інструмент активізації суспільства. Ми маємо на меті не просто зібрати людей, поговорити і розійтись, а вирішити певну соціальну проблему, що стане поштовхом для подальшого розвитку території чи першим кроком для реалізації великого проекту ОТГ», - зазначила під час зустрічі Олена Данілова.

«Залучення населення до питань розвитку громад – це один з принципів місцевого самоврядування, адже децентралізація має на меті передачу повноважень на місця і контроль їх виконання. Сьогодні важливо налагодити комунікацію між владою та місцевими жителями, цей інструмент позитивно зарекомендував себе у європейських країнах і це варто впроваджувати в Україні. На мою думку, публічні консультації дають можливість не тільки спільно вирішувати важливі для громади питання, а й сприятимуть сталому розвитку територій в цілому, адже спільне рішення – це спільна відповідальність», - зауважила Людмила Васильєва, радник Вінницького ЦРМС з комунікацій.

Джерело: Вінницький ЦРМС

 <<<