Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 80
Новини
ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ДЕПУТАТІВ БАРСЬКОІ МІСЬКОЇ РАДИ З ДИРЕКТОРОМ ЦЕНТРУ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОЛЕГОМ ЛЕВЧЕНКОМ

13 травня відбулася робоча зустріч депутатського корпусу Барськоі міської ради з директором Центру розвитку місцевого самоврядування Олегом Левченком. Також у роботі круглого столу взяли участь працівники апарату міськради. Темою розмови стала реалізація проекту «Яблуневий шлях», співподавачем якого є Барська міська рада разом із Северинівською ОТГ.

«Тиврівський, Барський, Жмеринський і Мурованокуриловецький район виробляють майже 51% яблук України. Це унікальна позиція регіону про яку треба говорити, а ми спробували завести її у формат нестандартного підходу просування", – говорить директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко. Експерт зазначив, що в Європі є декілька подібних території по вирощуванню яблук. Звідти теж черпали ідеї для втілення «Яблучного шляху», а експертна європейська комісія, яка на конкурсній основі відбирала проекти-переможці відзначила, що  "Яблуневий кластер" входить у п'ятірку  найперспективніших проектів для реалізації.

«Однак головне навіть не створення туристичного яблуневого маршруту, а створення кластерного офісу. Це місце, де люди, які вирощують яблука повинні отримати нові компетенції. Приклад яблуневого фестивалю "Apple Bar" показав, що власники господарств, де вирощують яблука, зацікавлені в просуванні", - розповів директор Центру.

Нагадаємо, що у рамках проекту в Барській об’єднаній територіальній громаді заплановано створення ексклюзивного розсадника яблук на території села Антонівка (близько 30 рідкісних видів яблук) та створення дегустаційно-демонстраційного центру, або ж офісу кластеру "Яблуневий шлях" у місті Бар. Повністю реалізований проект, у майбутньому, має стати туристичною родзинкою Поділля.

Зазначимо, що на найближчу сесію міської ради буде виносити одразу декілька питаннь стосовно "Яблуневого кластеру": Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для іншого сільськогосподарського призначення в рамках проекту по вул. Волошковій в с. Глинянка та про облаштування кластерного офісу з дегустаційним центром в рамках проекту «Яблуневий шлях».

Окрім того, Олег Левченко зазначив, що завдяки проекту вдасться збільшити додану вартість місцевої продукції садівництва, а також у цілому розвивати домогосподарства, які займаються вирощуванням яблук та сприяти розвитку малої переробки продукції на місцях.

 

Прес-служба Барської міської ради

 

Фото Ірина Рудик

 <<<