Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 79
Новини
КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ОТГ ВІННИЧЧИНИ: БАРСЬКИЙ МХАТ ОБ’ЄДНУЄ ГРОМАДУ

Барська міська ОТГ Вінниччини, з перших днів свого створення, визначила кілька пріоритетів  для розвитку території. Серед них – культурно-туристичний напрямок. Для цього у громади є всі можливості, адже м. Бар має старовинні пам’ятки архітектури, історичні  місця, туристичні принади та, головне, бажання мешканців  створити  яскравий культурний осередок  у Барській ОТГ.

Представники Барської міської ради впродовж двох років були активними  слухачами навчальних програм,  організованих Вінницьким Центром розвитку місцевого самоврядування , що проходили за сприяння Програми «U-LEAD з Європою». Зокрема,  у галузі проектного менеджменту, стратегічного планування, організації роботи виконавчих органів, функціонування закладів сфери освіти, культури. Як повідомив радник  з регіонального розвитку Центру  – Юрій Войціцький, Барська ОТГ реалізувала ряд вдалих проектів у галузі туризму, культури і на сьогодні впевнено претендує на звання  одного з яскравих центрів культури Поділля.  Громада є учасником  туристичного кластеру «Яблуневий шлях», реалізовує проекти міжмуніципального співробітництва, а минулого року взялася за  відродження барської кераміки  - як  бази для наукового туризму.

На останній інформаційно-консультативній сесії, що пройшла у Барській міській ОТГ за сприяння Програми « U-LEAD з Європою», представники міської ради повідомили про новий проект у соціально-культурній сфері,   реалізацію якого розпочато громадою.

«Барська  ОТГ розпочинає втілювати в життя унікальний проект  за участі  колективу акторів -аматорів, ми його називаємо МХАТ – міський  художній аматорський театр.  Ідея  має назву «Вистава  «100 тисяч». Реабілітація учсників АТО засобами театрального мистецтва».  Як виникла ідея? Справа в тому, що  серед жителів нашої громади є військовослужбовці – учасники бойових дій і для їх впевненої адаптації до мирного життя, адже як відомо,  ці проблеми існують, ми вирішили долучити їх до участі в аматорському  колективі.  Громада  має великий творчий потенціал, ми  завжди  мали кілька осередків  театральної культури, але вони працювали при навчальних закладах і це були дещо закриті групи. Після проведення одного з Днів міста, міський голова – Артур Цицюрський запропонував обєднатись і створити  міський театральний  колектив. Виявилось  дуже багато охочих спробувати себе у театральному мистецтві. Наша перша вистава «По- модньому» за Михайлом Старицьким обєднала все  місто. Театр – це в першу чергу люди. Ми проводили кастинги і знайшлося багато талановитих мешканців різних професій, які  стали акторами, а на головні ролі був цілий аншлаг. До нас прийшли вчителі, маркетологи, водії і домогосподарки  - ми всіх навчили, головне щоб було бажання. Так запрацював  Барський МХАТ», - розповів Роман Григор’єв, спеціаліст з питань культури та туризму, молоді та спорту соціально-гуманітарного відділу Барської міської ради.

За словами представників громади, ідею соціальної реабілітації  військовослужбовців оформили у проектну заявку, яку підтримав Український культурний фонд і виділив на реалізацію 337 тис грн. Виконавці  проекту планують  нову постановку – це вистава «100 тисяч»  авторства Карпенка-Карого , прем’єра якої відбудеться восени 2019 року, а після прем’єри  Барський МХАТ вирушить у  гастрольну подорож  у діючі  частини та реабілітаційні заклади для військових по кількох містах  від Сходу до Заходу  – Бар, Вінниця, Маріуполь, Сєвєродонецьк , Слов’янськ і Косів. Цією виставою і проектом  ми хочемо об’єднати волонтерів, аматорів та військовослужбовців.  Як повідомив, Роман Григор’єв – керівник проекту, крім реквізиту та організаційних питань, які профінансує фонд, також долучиться до підтримки ідеї і міська рада громади.

Особливості творчого процесу та  плани з реалізації  соціального  проекту прокоментувала Ірина Дєдова, режисер Барського МХАТ.

«Наше головне досягнення на сьогодні – це люди, адже коли ти бачиш щасливих людей – це  надихає. Свого часу, у мене проснувся такий альтруїзм і головною метою створення аматорського колективу стало єднання талановитих  людей у творчості. Я працювала  у міській раді, у сфері культури, але зараз перебуваю у декретній відпустці, тож маю час на творчість і допомагаю на волонтерських засадах. Ми поставили  кілька вистав, у середньому задіяно 7-10 акторів. Ставимо поки комедії, але будемо переходити до  детективу,  драми.  Поступово  у нас зібрався реквізит, адже  за нашим запитом, містяни  активно відізвались  і принесли  речі, що зберігались у шафах. Тож маємо і старовинний посуд, вбрання  всіх епох і стилів, предмети побуту і меблі. Готові творити і розвиватись», - розповіла Ірина Дєдова, керівниця аматорського колективу.

Більше 1000 мешканців  із100 колективів громади взяли участь у культурних заходах Барської ОТГ за 2018 рік.  Про це повідомив, Роман Григорєв –  представник міської ради.  Тож Барська ОТГ впевнено підтверджує  статус творчої громади та  культурного осередку Поділля. Громада продовжує розвиток культурно-туристичного потенціалу території ,  а це вдало поєднується і з  її стратегічними цілями. Адже  Барська  ОТГ має на меті відродження історичних і архітектурних пам’яток, розвиток  культурного туризму та соціальної сфери.

Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування

www.lgdc.org.ua

 

 <<<