Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
У БАРІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ПРОЕКТ СТВОРЕНИЙ, ЩОБ РЕАБІЛІТУВАТИ АТОВЦІВ

13 червня у залі засідань міськради відбулася прес-концеренція щодо реалізації проекту «Вистава «Сто тисяч» Карпенка-Карого: реабілітація учасників АТО засобами театрального мистецтва». Участь у заході взяли: журналісти місцевих ЗМІ, громадські активісти та представники соціального сектору.

Спікерами виступили: спеціалісти з питань культури та туризму Роман Григор’єв (який є керівником проекту) і Ірина Дєдова (є режисеркою-постановницею міського художнього аматорського театру)  та учасник бойових дій на Сході країни, керівник Барського підрозділу ГО "За покликом серця" та волонтер Григорій Кухар.

Роман Григор’єв розповів присутнім про те, що Барська міська рада спільно із Барським міським художнім аматорським театром реалізовує творчий проєкт, який має на меті реабілітовувати військовослужбовців через мистецтво. Ідею фінансово підтримав Український культурний фонд, а загальний бюджет  проекту складає – 337 тисяч гривень. За умовами проєкту театр планує поставити виставу «Сто тисяч» за І. Карпенком-Карим, ролі у якій виконають учасники АТО, волонтери та члени їхніх родин. Цією ініціативою барські театрали прагнуть нагадати, що наші захисники – це також творчі особистості, наділені талантами та гідні стати зірками сцени!

Ірина Дєдова, режисера театру розповіла про те, що для відбору акторів-аматорів було оголошено кастинг. Прийом заявок продовжується до 22 червня. Відсутність досвіду – не проблема, адже Барський МХАТ – це театр для кожного. Окрім того, вона наголосила, що театрали наголошують на принципах анонімності участі у кастингу та ніколи не розголошують імен тих, хто готується пробуватися на певну роль.

Після підготовки та прем’єри, яку заплановано на вересень, Барський МХАТ вирушить у гастрольну подорож Україною, аби у єдиному культурному фронті об’єднати нашу державу від мирного Заходу до буремного Сходу. Показ вистави заплановано у наступних населених пунктах: Бар, Вінниця (Вінницька обл.), Маріуполь і Слов’янськ(Донецька обл.), Сєвєродонецьк (Луганська обл.) і смт Косів (Івано-Франківська обл., реабілітаційний табір учасників АТО). На організацію гастрольного туру, підготовку вистави, декорації, костюми та реквізит, а також випуск друкованої продукції та рекламу виділив кошти Український культурний фонд.

У ході реалізації проєкту було проведено низку перемовин та зустрічей із керівниками організацій учасників АТО та волонтерів. Уже зголосилися підтримати ініціативу ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» та ГО «За покликом серця». Команда проєкту очікує на співпрацю і від інших АТОвських та волонтерських організацій.

Після відбору з акторами-АТОвцями працюватиме фаховий режисер-постановник, директор ГО «Барський МХАТ» Ірина Дєдова та психолог проєкту, психотерапевт Людмила Черкас.

Команда проєкту переконана, що в результаті творчої самореалізації можливо допомогти нашим захисникам знайти та переосмислити себе. Як зазначає психолог проекту Людмила Черкас: «На сьогоднішній день питання психологічної реабілітації учасників АТО є досить актуальним. Практично кожен військовослужбовець, який повернувся з зони АТО, має проблеми з адаптацією в умовах  спокійного режиму. Сім'ї учасників АТО, як ніхто інший, знайомі з наслідками синдрому ПТСР, психологічною ізоляцією та алкоголізацією своїх близьких.

Психологічна реабілітація може відбуватись за допомогою різних інструментів психологічного впливу та корекційних методик. Мистецтво завжди позитивно впливає на психічні процеси головного мозку. Театр не вчить людей змінювати життя. Театр впливає на душу людини і дає право вибору змінюватися самому. Акторська гра дає можливість проживати важкі емоційні переживання, працювати в команді, опиратися на творче пристосування (психотерапевтичний термін) до умов сучасного соціуму. Маю думку, що даний проект сприятиме покращенню адаптаційних механізмів та відновленню психічної стійкості в військовослужбовців учасників АТО».

Сій погляд на проблему реабілітації АТОвців висловив керівник Барського підрозділу ГО "За покликом серця" та волонтер Григорій Кухар, який зазначив, що воїни, які пройшли випробування війною потребують, перш за все, спілкування і залучення до громадського та суспільного життя.

Варто зазначити й те, що це уже другий культурний проект у Барській ОТГ, який підтримав Український культурний фонд. У 2018 році Барська міська рада отримала 202 тис. грн. від УКФ на відродження традицій Барської кераміки. В ході реалізації проекту було проведено науково-практичний семінар, гончарний пленер в рамках міжнародного фестивалю «AppleBаr», експедицію з пошуку зразків Барської кераміки та видано тематичний буклет з кращими зразками Барської кераміки.

Прес-служба Барської міської ради

 

 <<<