Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
ВІДБУЛОСЯ ОБГОВОРЕННЯ МОЖЛИВИХ ЗАГРОЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ДЕРЕВНОГО ВУГІЛЛЯ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА

У залі засідань міської ради відбулося обговорення питання можливих загроз для населення від виробництва деревного вугілля на території міста за участі представників поліції, КЗ "Муніципальна варта", Держпродспоживслужби і небайдужих барчан. Тема була порушена зважаючи на соціальну напругу, яка склалася на даний час щодо питання стану атмосферного повітря у місті. Частина населення пов’язує це з виробництвом деревного вугілля у промзоні Бару.

На зустріч було запрошено представника виробника Петра Кушніра, Інну Білик-Ляшкову, заступника начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, представника поліції Сергія Дергоусова, начальника відділу превенції, капітана поліції; Альону Бойко, інспектора з охорони природних та водних ресурсів КП «Бар-Благоустрій», начальника КЗ «Муніципальна варта» Сергія Воробйова, депутата Аркадія Медвецького та барчан, яких турбує дане питання.

Формат зустрічі був побудований наступним чином: обговорення питання наявності у підприємця дозвільних документів та можливих загроз для громади від виробництва деревного вугілля.

Щодо першого пункту, то за словами Петра Кушніра, виробник має усі необхідні дозвільні документи на проведення своєї діяльності. Працює несистематично: лише 2-3 днів на тиждень. Зараз диму практично немає, адже йде завершальна стадія виробництва, а у спеку підприємець не працює.

Петро Кушнір стверджує, що концентрація диму, яка є на підприємстві не перевищує норму, а враховуючи те, що дим розсіюється за 200-300 метрів то до житлових масивів він не повинен доходити.

Депутат Аркадій Медвецький поцікавився чи надходили звернення до міської ради, до КП «Бар-благоустрій» та Держпродспоживслужби щодо даного питання. 
Щодо міської ради, то письмових звернень не було, проте присутні повідомили про те, що звертались до депутатів міської ради. Окрім того був ряд усних звернень до «Муніципальної варти». Також було колективне звернення у 2018 році до «Благоустрою» від жителів міста, після чого повторних звернень не було.
На завершення обговорення підприємець Петро Кушнір розповів про те, що до кінця липня 2019 року у нього має закінчуватися ліцензія, проте наразі він планує її продовжити.

На завершення засідання заслухали представника інспектора з охорони природних та водних ресурсів, яка зазначила: «У наказі № 173 МОЗ державних будівельних норм «Забудова населених пунктів» чітко прописані санітарно-захисні зони, у яких немає бути перевищень граничних допустимих концентрацій шкідливих речовин. Якщо у підприємця є висновки на викиди, то для нього ліміти не встановлюються без лабораторних досліджень. Процедура наступна: встановлюються ліміти на викиди, тоді проводяться дослідження від джерела забруднення (труби) до найближчої забудови. Також заявники мають право проводити навіть у себе на подвір’ї заміри будь-якою незалежною та акредитованою лабораторією, таким чином маючи дослідження можна говорити про вирішення проблеми».

За результатами обговорення з’ясувалося наступне: дозволи для суб’єктів господарювання на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря видаються департаментом АПК, екології та природніх ресурсів; державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Наразі подібні дозволи є у 38 суб’єктів господарювання у області. Контроль за виконання здійснює державна екологічна інспекція у Вінницькій області, проте у разі виникнення скарг до них, згідно до чинного законодавства, можуть звертатися тільки фізичні особи.

На завершення обговорення присутні поїхали на територію підприємства.

 <<<