Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
ЯК ЗБАГАТИТИ МІСЦЕВУ СКАРБНИЦЮ? ЕКСПЕРТ ВІННИЦЬКОГО ЦРМС РЕКОМЕНДУЄ ФІНАНСИСТАМ ГРОМАД

а даними оперативного моніторингу виконання місцевих бюджетів громад  Вінницької області, протягом  5 місяців 2019 року  обсяг власних та закріплених доходів  бюджетів ОТГ склав 456 665,0 тис грн, що складає 108,4 % запланованого на звітний період обсягу. Про це повідомила Інна Святна, радник з місцевих фінансів Вінницького ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою».

«Проти відповідного періоду минулого року надходження  бюджетів ОТГ Вінниччини зросли на 80140,7 тис грн, або на 21,3 % у співставних умовах. Не забезпечили виконання бюджету лише Томашпільська та Мельниківська ОТГ. У порівнянні з  відповідним періодом минулого року зменшили обсяги надходжень Томашпільська, Шпиківська, Жданівська, Мельниківська ,Райгородська, Новогребельська ОТГ, що в основному пов’язано  зі зміною бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб», - зазначила Інна Святна.

Експерт підкреслила, що найбільшим джерелом місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб і складає 59% від загального обсягу надходжень.

«За 5 місяців  2019 року  надходження  загального фонду бюджетів ОТГ області склали 267 879,6 тис грн або 58,7% від загальної суми доходів загального фонду місцевих бюджетів  ОТГ. У порівнянні з січнем-квітнем 2019 року надходження податку зросли на  22,5 %. Плата за землю займає 13,3 % загального обсягу бюджету. Забезпечено виконання річного плану на 42,9 %. Темп росту проти відповідного періоду минулого року -26,4 %. Найбільше зростання спостерігається у Калинівській ОТГ -134,8 %, Вапнярській ОТГ – 138,1 %, Ситковецькій ОТГ – 121,9 %. Єдиний податок займає 17 % у загальній сумі надходжень загального фонду бюджетів ОТГ.  В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 17,5 %.  Річні планові показники виконані на 44,9 %», – повідомила Інна Святна, радник Вінницького ЦРМС з місцевих фінансів.

Експерт  наголосила на важливості використання  громадами всіх наявних резервів зростання бюджетів.

«Найбільшим таким резервом є податок на доходи фізичних осіб, а це залежить від рівня залучення інвестицій та подальшої співпраці  із платниками ПДФО з дотримання законодавства у сфері оплати праці та соціальних стандартів. Потужним резервом  бюджетних надходжень є виявлення земельних ділянок, що не оподатковуються і використовуються без правоустановлюючих документів. З червня 2019 року ОТГ отримали додатковий важіль у даному напрямку. Це відбулось завдяки прийняттю змін до  Постанови КМУ № 284 , які дозволяють  громадам утворювати власні  комісії з відшкодування збитків від власників землі та землекористувачів, що не сплачують податок на землю. Крім того, ОТГ повинні  спонукати фізичних осіб – підприємців до реєстрації на території громади, адже у такому випадку кошти  від сплати єдиного податку будуть спрямовуватись до бюджету ОТГ», - підкреслила Інна Святна.

Експерт звернула увагу  представників фінансових служб ОТГ на необхідність запровадження компенсатора  на покриття втрат акцизного податку, що, як відомо, буде спрямовуватись з 2020 року до Державного дорожнього фонду, адже питома вага  даного виду бюджетних  надходжень  складає 5%.     

 

 <<<