Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
ПОРАДИ ЩОДО ВЖИВАННЯ ЯКІСНОЇ ПИТНОЇ ВОДИ

На виконання Наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області №23-О від 08.05.2019 р. "Про проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи у 2019 році"  фахівцями Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області згідно графіку відбору проб на  2019 рік в другому кварталі проведено відбір проб питної води з джерел централізованого та децентралізованого водопостачання. Згідно планових обсягів було відібрано 32 зразки (10 зразків з мереж водогонів і 22 з громадських колодязів) та доставлено у Вінницьку регіональну державну лабораторію ДПСС для лабораторних випробувань. За результатами лабораторних випробувань встановлена невідповідність якості питної води з мереж сільського водогону за мікробіологічними показниками (бактеріального забруднення – колі – форми) - 2 зразки, що складає 20% та з криниць громадського користування  за санітарно-хімічними показниками (перевищений вміст нітратів) – 11 зразків, що складає 50% і за мікробіологічними показниками (бактеріального забруднення – колі – форми, E.coli ) – 15 зразків, що складає 68%.

Найбільше відхилень питної води виявлено та зареєстровано з громадських криниць Верхівської, Кузьминецької, Войнашівської сільських рад. Зокрема за адресами: с.Верхівка вул.8-Березня,32, Шевченка,50, Садова,22; с.Кузьминці вул.І.Богослова, 2, Студентська,2; с.Міжлісся вул.Польова, Лісова, Св.Миколая; с.Борщі вул.Сонячна,5;  с.Васютинці вул.Громадська (біля залізничного переїзду); м.Бар вул.Л.Українки, Св.Миколая (навпроти церкви).

У зв’язку з викладеним, з метою недопущення виникнення захворювань серед мешканців, пов’язаних із вживанням недоброякісної питної води, на адресу Барського КВУ ВКГ «Барводоканал», Верхівського, Кузьминецького, Войнашівського, Луко-Барського сільських голів направлено 6 приписів та 3 листи щодо необхідності вжиття заходів щодо  проведення очистки та дезінфекції криниць за вказаними адресами та організації повторних лабораторних досліджень. Наразі проводяться заходи щодо покращення питної води в зазначених  громадських колодязях, після проведених заходів в громадських колодязях м.Бар по вул.Св.Миколая та Л.Українки якість води не покращилась та не відповідає вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10.

Барське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області не рекомендує вживати питну воду із колодязів, якість якої не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а також не використовувати її для приготування їжі, особливо сумішей для дитячого харчування. 

Звертаємо Вашу увагу, що небезпечна питна вода зумовлює комплекс проблем соціального характеру та проблем здоров’я, навіть невелике відхилення якості води від норми є небезпечним для людини. Так, підвищений вміст нітратів може викликати водно-нітратну метгемоглобінемію, яка полягає у кисневому голодуванні тканини. Особливо чутливий до перевищення вмісту нітратів організм дітей віком до 3-х років. Гостре нітратне отруєння у дітей в 7-8% випадків закінчується смертю. Наявність у воді кишкової палички або бактерій групи кишкової палички може викликати гастроентероколіт, основними симптомами якого є біль у животі, нудота, блювота, підвищена температура тіла, пронос, слабкість. 

З  метою попередження виникнення вищезазначених захворювань та забруднення водоносного горизонту рекомендуємо: вживати питну воду з криниць лише за наявності інформації щодо її безпечності; не використовувати для питних потреб воду з криниць, поблизу яких є джерела забруднення; територію поблизу колодязя   утримувати   в   чистоті   та   організовувати  відведення поверхневого стоку; не допускати вигул тварин та птиці поблизу криниці; у разі необхідності будівництва вбиралень,  вигрібних ям,  споруд та  мереж  каналізації,  складів добрив  та отрутохімікатів,  місць утримання худоби та інших місць забруднення ґрунту та підземних вод, відступити на максимально можливу відстань від криниці, не менше ніж 20 м до приватних колодязів та 50м до громадських колодязів; слідкувати за санітарно-технічним станом колодязів, захищати від засмічення; з метою покращення якості води використовувати фільтри.

Питна вода,  призначена для споживання людиною,  повинна відповідати     гігієнічним   вимогам,  бути   безпечною  в епідемічному   та   радіаційному   відношенні,   мати   сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.

Прислухайтесь до порад гігієністів і це допоможе вам та вашим рідним уникнути захворювань, пов’язаних із вживанням питної води!

 

Підготувала Вікторія Котясь, лікар із загальної гігієни

 відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Барського районного управління ГУ ДПСС у Вінницькій області

 <<<