Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
ЧОМУ ВОДОПОСТАЧАННЯ В МІСТІ МОЖЕ СТАТИ ПОГОДИННИМ

Всім відомо, що подорожчання статей витрат по підприємству (електроенергія, підняття прожиткового мінімуму, підняття цін на матеріали) призводить до потреби перегляду та коригування тарифів на надання послуг. Неприємна подія, але так необхідна задля належного функціонування підприємства, що в свою чергу дає можливість 24 години на добу користуватися послугами водопостачання та водовідведення, не залежно від того, де ви проживаєте – в приватній будівлі чи на дев’ятому поверсі багатоповерхівки. Ми настільки звикли до зручностей, що просто сприймаємо їх, як належне. Але варто хоч на годину позбутись можливості скористатись хоч однією з послуг, як одразу потрапляємо в зону дискомфорту. Відсутність водопостачання просто призупиняє наш звичний ритм життя і ми поспішаємо в найближчий магазин за пляшкою води і навіть купуючи найдешевший продукт, ніхто з нас не задумується наскільки дорожчими виходять для гаманця ці півтора літра, а це в середньому 4-10 грн за літр. Щоб отримати їх, нам доводиться подолати шлях, та придбати цю пляшку, а потім, якщо вам довелося стати щасливим володарем квартири на п’ятому поверсі, ще винести цю пляшку наверх. А тепер порівняємо, що ми маємо, коли, відкриваючи водопровідний кран, просто набираємо 1 літр води. Згідно тарифів, прийнятих з першого листопада 2019 року, послуга водопостачання коштує 16,87 грн за 1м³. Ще раз – 16,87грн за 1000 літрів (або 1,5 копійки за 1 літр) якісної артезіанської води з вашого водопровідного крану просто у вашій домівці, без будь якої потреби виходити з оселі.

Підняття тарифів завжди викликало, викликає, і буде викликати незадоволення оточуючих. Отож, окремими депутатами Барської міської ради планується винесення питання на черговій сесії, яка відбудеться сьогодні 27 листопада 2019 року о 15:00, про відміну підняття тарифів. Якщо таке рішення все ж таки буде прийнятим, підприємство «Барводоканал» отримає натомість заборгованість з оплати електроенергії, з подальшим відключенням та затримки з виплати заробітної плати працівникам.

Тому, підприємству КВУВКГ «Барводоканал» нічого не залишиться, як перевести цілодобове водопостачання на погодинну подачу води у місто. Залишається тільки нагадати про наслідки таких змін. Центральна водопровідна система, яка підтримується за рахунок усунення поривів, зазнає більшого тиску, що в свою чергу буде призводити до збільшення частоти аварійних ситуацій. Водонагрівальні прилади будівель мешканців міста також зазнають погіршення в роботі через постійну зміну тиску у водопровідній мережі та якості води. Фільтри очистки води також будуть потребувати частішої заміни, що призведе до додаткових витрат. Це все тільки «поверхня айсбергу». 

Варто задуматись чи буде ця економія економною і що краще – мати послуги з водопостачання та водовідведення цілодобово, чи отримувати їх погодинно з перерахованими вище наслідками?

Адміністрація КВУ ВКГ «Барводоканал»

 <<<