Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?
Так
Ні
Проголосувало: 95
Новини
ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ ТА ГРИПУ

Грип та ГРВІ залишаються однією із небагатьох інфекційних хвороб, які не мають тенденції до зниження та практично є єдиною інфекцією, епідемії якої виникають щорічно. ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) - це не одна хвороба, а ціла група гострих вірусних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом і уражають переважно верхні дихальні шляхи. Грип - це теж гостре вірусне інфекційне захворювання, що займає особливе становище в цій групі. Як відрізнити грип від застуди? Необхідно звертати увагу на температурну реакцію і загальну реакцію організму. Є два моменти в гострому респіраторному захворюванні, чи то грип, чи то інше. Це інтоксикаційний і катаральний синдроми. Інтоксикаційний – це загальна реакція організму на застуду. Катаральний – це нежить, біль в горлі тощо. Якщо катаральний переважає над інтоксикаційним, то це звичайне ГРВІ. Якщо навпаки – погане самопочуття з незначним болем в горлі та нежиттю, то це грип.

Збудники хвороби грипу - віруси, які передаються повітряно-крапельним шляхом при спілкуванні, кашлі, чханні. Джерелом інфекції є хвора людина. Особливо велика ймовірність захворіти на грип після контакту з людиною, яка знаходиться в активній стадії хвороби, в гарячковому стані. Інфікування може відбутися повітряно-краплинним шляхом або через предмети побуту. Перші симптоми інфікування грипом можуть проявитися в інтервалі від декількох годин до 3 -4 днів після такого контакту. Симптоми грипу: раптове підвищення температури тіла вище 38ºС; біль у горлі; головний біль; кашель; утруднене дихання; біль у м’язах; іноді блювота, діарея. Ці симптоми схожі зі звичайною ГРВІ, але, на відміну від менш небезпечного захворювання, грип може викликати доволі серйозні ускладнення у вигляді геморагічного набряку легень, серцевої недостатності. Іноді до інфікування вірусом приєднується бактеріальна інфекція у вигляді бронхіту або пневмонії.                           

Вірус грипу має дуже високий ступінь агресивності, захворіти на нього може людина з будь-якої соціальної групи, будь-якого віку і статі. Однак імовірність захворіти на грип значно вища для дітей у віці від 6 місяців (до цього віку малюків бережуть антитіла мами, отримані малюком у період внутрішньоутробного розвитку), людей похилого віку, людей із цукровим діабетом, ожирінням, хронічними захворюваннями дихальної і серцево-судинної системи та для вагітних жінок. Доволі високу небезпеку становить грип і для людей, які часто хворіють на ГРВІ. Це пояснюється низьким рівнем імунітету і, як наслідок - низькою опірністю вірусу грипу.

Профілактиці грипу та ГРВІ в усіх країнах світу приділяють величезну увагу. Це обумовлено тим, що ці хвороби - лідери серед усіх інфекційних захворювань. Так, на частку грипу та ГРВІ в Україні припадають не менше 90% випадків усіх інфекційних захворювань. Щорічно кожну шосту людини ці хвороби вкладають у ліжко. Іноді, через індивідуальні особливості організму або через недотримання основних правил поведінки і лікування, грип і ГРВІ спричиняють ускладнення.

Із метою профілактики грипу та інших ГРВІ необхідно вжити таких заходів: забезпечити всім членам сім’ї повноцінне харчування з високим вмістом вітамінів у природному вигляді; ввести в спосіб життя регулярні загартовувальні процедури; регулярно вживати загальнозміцнюючі та препарати цілеспрямованої імуностимулюючої дії. Крім того, в період зростання захворюваності на грип необхідно запровадити такі зміни в спосіб життя: уникайте контакту з особами, які мають симптоми грипу. Якщо така людина виникла у вашому оточенні, постарайтеся дотримуватися дистанції не менше 2 м; обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей; якомога частіше провітрюйте приміщення; намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками; уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань; прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою, яку одразу ж після використання треба викинути; частіше мийте руки (цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже часто торкаються руками всього, що їх оточує). Однак найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація. Щеплення від грипу не входить до списку обов’язкових, рекомендованих національним Календарем вакцинації, але належить до рекомендованих. Щеплення від грипу рекомендується робити дітям у віці від 6-ти місяців, а також усім дорослим людям.

Відчувши себе погано, одразу звертайтеся до лікаря, не зволікайте і не займайтеся самолікуванням. Бережіть себе та своїх близьких!!!

Підготувала Вікторія КОТЯСЬ, лікар із загальної гігієни

ВДНЗДСЗ Барського районного управління 
ГУДПСС у Вінницькій області

 <<<