Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
ЗАХИСТИ ПРАВА ДІТЕЙ

Одним із основних завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є забезпечення прав дітей.   

  Діти як члени громади  мають свої права як особлива група. Право на життя, на освіту, на охорону здоров’я, на розвиток, на правосуддя, на батьківську турботу, на сім’ю, на захист з боку громади й держави.

   Із 25 листопада 2017 року об’єднані територіальні громади набули повноважень та обов’язків із питань захисту прав дитини як орган опіки та піклування та мають проводити діяльність з надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, із захисту особистих, майнових та житлових прав дітей.

   Безпосереднє ведення справ і координація діяльності із забезпечення захисту прав дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладено на служби у справах дітей виконавчих органів міських, сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад. Чинним законодавством визначено, що повноваження служб у справах дітей не можуть бути делеговані іншим структурам органів влади.

   В  Барській  міській ОТГ проживає на даний час близько 4 тис. дітей і міська рада має забезпечити належний захист особистих і майнових прав кожної дитини, яка є членом громади.        

  Питання створення Служби у справах дітей як структурного підрозділу Барської міської ради  неодноразово обговорювалося  депутатами міської ради, проте не отримувало їх підтримки.

  Зволікання з створенням Служби у справах дітей в ОТГ призводить до невиконання норм чинного законодавства та погіршення якості життя громадян.  Це, в свою чергу, мотивує органи державної влади розробляти окремі механізми впливу на місцеве самоврядування з метою змусити громади виконувати норми законів. Так, уже існують прецеденти, коли Адміністративні суди зобов’язали ради ОТГ створити у складі виконавчих органів Службу у справах дітей (справа № 620/3802/19).

 <<<