Карта інвестиційної привабливості
Ми в соцiальних мережах
Погода в місті
Новини
ДО ДНЯ НЕЗРЯЧИХ БАРСЬКИЙ ТЕАТР ПРЕЗЕНТУВАВ НОВИЙ АУДІОКОНЦЕРТ

На передодні Міжнародного дня незрячих, який світ відзначає 13 листопада, Барський міський художній аматорський театр презентував аудіоконцерт «Добре бачить тільки серце», у якому виступили учасники художньої самодіяльності Барського учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих (УТОС). Це – третій аудіоконцерт, записаний на мобільній студії звукозапису в рамках проєкту «Театр біля мікрофона», який Барський МХАТ реалізує за програмою Європейського Союзу «Дім Європи». Переглянути відеоверсію концерту можна на YouTube-каналі «Барський МХАТ» за посиланням: https://youtu.be/Mx4euSEJSew

«Карантин став випробуванням, яке поставило конкретне запитання: "Що робити?"- коментує директор ГО «Барський МХАТ», радник міського голови з питань культури Ірина Дєдова. - Мистецтво не повинно мовчати за будь-яких обставин. Тому Барський МХАт розпочав свій діалог зі спільнотою у поки що єдиний можливий спосіб – цифровий. За підтримки Європейського Союзу та програми «Дім Європи» ми змогли записати три аудіоконцерти, один з яких - концерт художньої самодіяльності Барського УВП УТОС».

«Мистецька історія Барського учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих налічує не один десяток років і не одну сотню нагород, - доповнює Роман Григор’єв, спеціаліст з питань культури міськради та координатор проєкту «Театр біля мікрофона». – Артистів-аматорів підприємства знають у Києві, у Вінниці, в Кам’янці-Подільському. Однак ми захотіли включити Барський УТОС і в культурне життя нашого міста, як це було колись, а також зробити підприємство відомим ще більш широкій аудиторії саме через мистецтво. Розпочалося все зі спільного проєкту «Театр Рівності» від Українського культурного фонду, а потім нас підпримав і Європейський Союз».

А нещодавно, за підтримки Українського культурного фонду, Барський МХАТ спільно із Барською міською радою реалізував іще один проєкт у співпраці із Барським УВП УТОС – «Театр Рівності», в рамках якого було поставлено композицію «Кохання, як воно є» на твори відомої подільської поетеси Світлани Травневої. Ролі у постановці виконали актори-аматори з порушенням зору. Текст композиції видано окремою книгою комбінованим друком з використанням елементів друку шрифтом Брайля. Обмежений наклад книги надійшов до бібліотек, спеціальних шкіл для незрячих та закладів мережі УТОСу. За допомогу в реалізації проєкту організатори дякують директору Барського УВП УТОС Тетяні Олійник та клубним працівникам підприємства Анатолію Кобилю і Валентині Червінській.

Задля розвитку подальшої співпраці у культурній сфері між Барською міською радою, ГО «Барський МХАТ», Барським УВП УТОС підписано меморандум, до якого також приєдналося і Вінницьке УВП УТОС. Сторони вже обговорюють можливість взаємної участь у культурних активностях та проведення спільних заходів. Тому чекайте на нові проєкти від арчан та слідкуйте за сторінкою Барська міська рада та Барський МХАТ у facebook.

 <<<